XXXII Ruskaturnaus 14.-16.9.2018

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

mikesillan
Club Fighter
Viestit: 84
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

13.09.2018 14:22

RUSKATURNAUS 2018

Tämänkin vuoden Ruskaturnaus järjestetään kolme päiväisenä ja Round Robin tyyppisenä (4 nyrkkeilijää/sarja), eli kaikki kaikkia vastaan ja parhaiten menestynyt voittaa.
Turnaus järjestetään Olympiaharjoituskeskus Santasportissa, jossa myös kaikki asuminen ja ruokailu tapahtuu.
Turnaukseen tulee joukkueet Suomen lisäksi Saksasta, Venäjältä sekä Ruotsista.

Tiedottaminen tapahtuu Ruskaturnaus sivujen kautta:

http://www.ruskaturnaus.com/

https://www.facebook.com/ruskaturnausboxing/

LISÄTIETOA:
Jonne Kallo: +358 50 4155 810, kilpailun johtaja
Jarno Mustonen: +358 50 0517 972, kilpailijat ja tuomarointi

Lapin Lukko ja Rovaniemen Reipas toivottavat kaikki tervetulleeksi Rovaniemelle
0 x
mikesillan
Club Fighter
Viestit: 84
Liittynyt: 27.12.2012 20:06

19.09.2018 06:29

Tuloksia Ruskaturnaus 2018


Sijoitukset

Y 60 kg
1. UALIKHANOV Jan GER
2. KHATAEV Arslan FIN
3. VANHANEN Jesse FIN
4. SEGERSTEDT Erik SWE

Y 64 kg
1. PIROGOV Viktor RUS
2. KOIVURANTA Joonas FIN
3. JAHR Mike GER
4. HUSSEIN Muhammad FIN

Y 69 kg
1. WALL Paul GER
2. HELLSTRÖM Anton SWE
3. BEHRUZ Aydin FIN

N 51-54 kg
1. HAJIZADEH Fatma FIN
2. KARLSSON Ellen SWE
3. SALOKANNEL Mia FIN
4. BROMANDER Mia SWE

Y 75 kg
1. CHARTOI Adam SWE
2. ABDILRASOON Muhammad FIN
3. ROTH Joona FIN
4. DIALLO Ibrahim GER

Y 81 kg
1. LAINE Santeri FIN
2. HYARY-NORMANN Melchior GER

Y 91 kg
1. ALIU Krenar FIN
2. KOLMOGOROV Anatoly RUS

Paras miesnyrkkeilijä: CHARTOI Adam SWE
Paras naisnyrkkelijä: HAJIZADEH Fatma FIN
Fair Play: SEGERSTEDT Erik SWE
Taistelija: ABDILRASOON Muhammad FIN
Teknisin nyrkkeilijä: UALIKHANOV Jan GER
Paras maa: Suomi



Tulokset Su 16.9.2018

1. Light Welter (64kg) PIROGOV Viktor RUS -JAHR Mike GER WO
2. Women's Fly (51-54kg) HAJIZADEH Fatma FIN - SALOKANNEL Mia FIN 5-0
3. Light Heavy (81kg) LAINE Santeri FIN - HYARY-NORMANN Melchior GER 5-0
4. Light (60kg) KHATAEV Arslan FIN - SEGERSTEDT Erik SWE 5-0
5. Light (60kg) VANHANEN Jesse FIN - UALIKHANOV Jan GER 0-5
6. Light Welter (64kg) KOIVURANTA Joonas FIN - HUSSEIN Muhammad FIN WO
7. Welter (69kg) BEHRUZ Aydin FIN - WALL Paul GER 0-5
8. Middle (75kg) CHARTOI Adam SWE - DIALLO Ibrahim GER WO
9. Middle (75kg) ROTH Joona FIN - ABDILRASOON Muhammad FIN 1-4


Tulokset La 15.9.2018

1. N51-54 kg Hajizadeh Fatma FIN Karlsson Ellen SWE 4-1
2. N51-54 kg Salokannel Mia FIN - Bromander Mia SWE WO
3. Y60 kg Khataev Arslan FIN - Vanhanen Jesse FIN 5-0
4. Y60 kg Ualikhanov Jan GER - Segerstedt Erik SWE 5-0
5. Y91 kg Aliu Krenar FIN Kolmogorov Anatoly RUS 5-0
6. Y64 kg Pirogov Viktor RUS - Husseini Mohammad FIN RSC2
7. Y64 kg Koivuranta Joonas FIN - Jahr Mike GER 4-1
8. Y69 kg Wall Paul GER - Hellström Anton SWE 4-1
9. Y75 kg Roth Joona FIN - Chartoi Adam SWE 1-4
10. Y75 kg Abdilrasoon Muhammad FIN - Diallo Ibrahim GER 5-0

Tulokset Pe 14.9.2018

1. W Fly(51-54 kg) RED HAJIZADEH Fatma (FIN) - BLUE BROMANDER Mia (SWE) 5-0
2. W Fly(51-54) RED KARLSSON Ellen (SWE) - BLUE SALOKANNEL Mia (FIN) 5-0
3. Light (60kg) RED KHATAEV Arslan (FIN) - BLUE UALIKANOV Jan (GER) 2-3
4. Light (60kg) RED SEGERSTEDT Erik (SWE) - BLUE VANHANEN Jesse (FIN) 0-5
5. Light Welter(64kg) RED HUSSEINI Mohammad (FIN) - BLUE JAHR Mike (GER) 0-5
6. Light Welter(64kg) RED PIROGOV Viktor (RUS) - BLUE KOIVURANTA Joonas (FIN) ABD3
7. Welter(69kg) BLUE HELLSTRÖM Anton (SWE) - RED BEHRUZ Aydin (FIN) RSC3
8. Middle(75kg) RED ROTH Joona (FIN) - BLUE DIALLO Ibrahim (GER) 4-1
9. Middle(75kg) RED CHARTOI Adam (SWE) - BLUE ABDILRASOON Muhammad (FIN) 3-2
10. Light Heavy(81kg) RED MELCHIOR Nyary-Normann (GER) - BLUE LAINE Santeri (FIN) 0-5
11. Heavy(91kg) RED ALIU Krenar (FIN) - BLUE KOLMOGOROV Anatoly (RUS) 4-1
0 x
Vastaa Viestiin