Pohjoismaiden mestaruusnyrkkeilyt 30.-31.3.2019 Tampere

Nyrkkeilyilpailuihin ilmoittautumisia ja kilpailujen tuloksia.

Valvoja: WEBMASTER

TVS
Brawler
Viestit: 674
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

26.02.2019 14:54

Tampereen Voimailuseura järjestää miesten, naisten ja A-junioreiden yhteiset Pohjoismaiden mestaruusnyrkkeilyt Tampereella. Pyynikin palloiluhallin legendaarisessa kehässä isketään Pohjolan parhaimmuudesta maaliskuun 30. ja 31. päivä.

OHJELMA:
Lauantai 30.3.2019 klo 14 semifinaalit nuoret
Lauantai 30.3.2019 klo 17 semifinaalit aikuiset
Sunnuntai 31.3.2019 klo 11 finaalit

Liput lauantaina 30.3. 10€/koko päivä ja sunnuntaina 31.3. 15€/finaalit. Alle 15-vuotiaat lapset la 8€ ja su 10€. Liput tuntia ennen tilaisuuksien alkua hallilta. Ennakkoon 18.-28.3. kisatoimistosta voi ostaa koko viikonlopun yleislipun. Lauantai-illan klo 17 tilaisuuteen VIP-liput 60€/hlö. VIP-lippuja on myynnissä rajoitettu määrä, tilaukset p. 03-2235 235 tai bctvs@boxing-tvs.fi.
0 x
TVS
Brawler
Viestit: 674
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

26.02.2019 15:01

Kuva
0 x
TVS
Brawler
Viestit: 674
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

11.03.2019 16:29

PM-kisojen liput on nyt myynnissä Lippupisteellä:

https://www.lippu.fi/lippuja.html?affil ... iden%20mes
0 x
TVS
Brawler
Viestit: 674
Liittynyt: 29.03.2005 12:29
Paikkakunta: Tampere
Viesti:

18.03.2019 11:06

Vuoden 2019 PM-nyrkkeilyihin ilmoittautuneet nyrkkeilijät:

Youth Women
54 Anabelle Bruun NOR
Melissa Juvonen Mortensen DEN

60 Vilma Viitanen FIN
Thelma Sagerfeldt-Eskilsson SWE

64 Eveliina Taimi FIN
Rebecca Ljunglöf SWE


Youth Men
52 Magomed Arsajev NOR
Daniel Malik DEN
Jere Häggqvist FIN

56 Kristian Asula FIN
Daniyal Syed SWE
Abdallah Abou-Arab DEN
Noman Khan Ahmadzai NOR

60 Mehdi Al Gazzi NOR
Morteza Hassami SWE
Ilias Warraich DEN

64 Jere Niemeläinen FIN
Ibrahim Bakhtiari SWE
Nikolai Terteryan DEN

69 Emin Kadri Eminsson ISL
Jacob Bank DEN
Aksa Mäkelä FIN
Sigurd Glemmestad NOR

75 Majd Alsafad SWE
Anton Embulaev FIN
Nikita Nystedt FIN

91+ Ken Qurraj Leonardsen NOR
Danil Rantanen FIN


Elite Women
48 Perzin Nazari NOR
Lina Karlsson SWE
Satu Lehtonen FIN
Noora Kosonen FIN

51 Nataalia Samsalieva SWE
Amalie Manich DEN
Fatma Hajizadeh FIN
Veronica Losvik NOR

54 Sara Svensson SWE
Camilla Johansen NOR

57 Stephanie Thour SWE
Cecilie Kølle DEN
Marjut Lausti FIN

60 Agnes Alexiusson SWE
Ditte Frostholm DEN
Mira Potkonen FIN
Anni Viantie FIN

64 Linda Larsson SWE
Anette Valtanen FIN
Tiina Hahl FIN

69 Marianne Ahlborg SWE
Yvonne B. Rasmussen DEN
Elina Gustafsson FIN
Madeleine Angelsen NOR

75 Love Holgersson SWE
Kristín Sif Björgvinsdóttir ISL
Lilli Ahlstedt FIN


Elite Men
60 Mohammed Abdulrahim SWE
Danny Jensen DEN
Arslan Khataev FIN

64 Emil Harryson SWE
Frederik Lundgaard Jensen DEN
Niazz Ahmadi FIN

69 Adolphe Sylva SWE
Allan Malla DEN
Yusuf Mohammed Abid NOR
Jamil Mahdi FIN

75 Erik Mendoza SWE
Jafet Örn Porsteinsson ISL
Muhammad Abdilrasoon FIN
Mindaugas Gedminas NOR

81 Constantino Nanga SWE
Amre Allman DEN
Eldrin Barrera FIN
Alexander Lyseggen Martinsen NOR

91 Alexander Bwambale SWE
Krenar Aliu FIN
Samsudin Shamilov NOR

91+ Morten Givskov DEN
Antti Lehmusvirpi FIN
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1559
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

30.03.2019 13:22

1. ottelutilaisuus la 30.3. klo 14.00 Pyynikin Palloiluhallilla

Välieräottelut

AP 52 kg Jere Häggqvist, FIN - Magomed Arsajev, NOR 5-0
AP 56 kg Daniyal Syed, SWE - Abdallah Abou-Arab, DEN 3-2
AP 56 kg Kristian Asula, FIN - Noman Khan Ahmadzai, NOR KO 3. erä
AP 60 kg Ilias Warraich, DEN - Mehdi Al Gazzi, NOR RSC 2. erä
AP 64 kg Ibrahim Bakhtiari, SWE - Jere Niemeläinen, FIN 3-2
AP 69 kg Jacob Bank, DEN - Sigurd Glemmestad, NOR 5-0
AP 69 kg Emin Kadri Eminsson, ISL - Aksa Mäkelä, FIN 3-2
AP 75 kg Anton Embulaev, FIN - Majd Alsafad, SWE 3-2

2. ottelutilaisuus la 30.3. klo 17.00 Pyynikin Palloiluhallilla

Välieräottelut

N 48 kg Satu Lehtonen, FIN- Noora Kosonen, FIN 5-0
N 48 kg Perzin Nazari, NOR - Lina Karlsson, SWE 3-2
N 51 kg Amalie Manich, DEN - Nataalia Samsalieva, SWE 5-0
N 57 kg Stephanie Thour, SWE - Cecilie Kolle, DEN 5-0
N 60 kg Mira Potkonen, FIN - Ditte Frostholm, DEN 5-0

TAUKO 15 min – BREAK 15 min

N 60 kg Agnes Alexiusson, SWE - Anni Viantie, FIN 5-0
N 64 kg Linda Larsson, SWE - Anette Valtanen, FIN 3-2
N 69 kg Yvonne B. Rasmussen, DEN - Madeleine Angelsen, NOR 3-2
N 75 kg Kristín Sif Björgvinsdóttir, ISL - Lilli Ahlstedt, FIN 3-2
M 69 kg Allan Malla, DEN - Yusuf Mohammed Abid, NOR 5-0

TAUKO 15 min – BREAK 15 min

M 69 kg Adolphe Sylva, SWE Jamil Mahdi, FIN 4-0
M 75 kg Muhammad Abdilrasoon, FIN Mindaugas Gedminas, NOR 4-1
M 81kg Alexander Lyseggen Martinsen, NOR - Eldrin Barrera, FIN 5-0
M 81kg Amre Allman, DEN Constantino Nanga, SWE 3-2
M 91kg Krenar Aliu, FIN - Samsudin Shamilov, NOR 5-0
0 x
Avatar
MiikaF
Prospect
Prospect
Viestit: 1559
Liittynyt: 02.11.2004 14:11

30.03.2019 22:08

3. ottelutilaisuus su 31.3. klo 11.00 Pyynikin Palloiluhallilla

Loppuottelut

N 48 kg Satu Lehtonen, FIN Perzin Nazari, NOR 5-0
N 75 kg Love Holgersson, SWE - Kristín Sif Björgvinsdóttir, ISL 5-0
N 51 kg Amalie Manich, DEN - Veronica Losvik, NOR 3-2
N 54 kg Melissa Juvonen Mortensen, DEN - Anabelle Bruun, NOR 4-1
AP 69 kg Jacob Bank, DEN Emin Kadri Eminsson, ISL 5-0
AP 52 kg Daniel Malik, DEN - Jere Häggqvist, FIN 5-0
AP 60 kg lias Warraich, DEN - Morteza Hassami, SWE 5-0
AP 64 kg Nikolai Terteryan, DEN Ibrahim Bakhtiari, SWE 5-0
AP +91kg Danil Rantanen, FIN - Ken Qurraj Leonardsen, NOR 5-0

TAUKO 15 min – BREAK 15 min

M 81kg Alexander Lyseggen Martinsen, NOR - Amre Allman, DEN 4-1
M 75 kg Muhammad Abdilrasoon, FIN - Jafet Örn Porsteinsson, ISL 5-0
N 54 kg Sara Svensson, SWE - Camilla Johansen, NOR 3-2
N 69 kg Yvonne B. Rasmussen, DEN - Elina Gustafsson, FIN 3-2
M 69 kg Adolphe Sylva, SWE - Allan Malla, DEN 5-0
M 60 kg Arslan Khataev, FIN - Danny Jensen, DEN 3-2
M 64 kg Frederik Lundgaard Jensen, DEN - Niazz Ahmadi, FIN 4-1
AT 60 kg Vilma Viitanen, FIN - Thelma Sagerfeldt-Eskilsson, SWE 5-0
AT 64 kg Rebecca Ljunglöf, SWE - Eveliina Taimi, FIN 4-1

TAUKO 15 min – BREAK 15 min

AP 56 kg Daniyal Syed, SWE - Kristian Asula, FIN 5-0
AP 75 kg Anton Embulaev, FIN - Nikita Nystedt, FIN 5-0
N 57 kg Stephanie Thour, SWE - Marjut Lausti, FIN 5-0
N 60 kg Mira Potkonen, FIN - Agnes Alexiusson, SWE 5-0
N 64 kg Linda Larsson, SWE - Tiina Hahl, FIN 5-0
M 91kg Krenar Aliu, FIN - Alexander Bwambale, SWE 4-1
0 x
Vastaa Viestiin